JAK SE VYVÍJÍ SKUTEČNĚ ČISTÁ EKODROGERIE?

SPOLÉHÁME NA SÍLU PŘÍRODY

Když přemýšlíme o produktech, který budou prospěšné lidem a zároveň ohleduplné k životnímu prostředí, nacházíme nejlepší inspiraci v přírodě. Všechno, o co se snažíme, příroda už dávno vymyslela. Jen je potřeba dobře se dívat a respektovat její moudrost a přirozený řád věcí.

Ty nejcennější rostlinné suroviny, které používáme, pochází výhradně z bio zemědělství. Jedná se zejména o extrakty či éterické oleje. Vedle jemných, něžných vůní dokáže však příroda stvořit i velmi účinné čisticí složky, tzv. tenzidy. Ty získáváme z mýdlových ořechů v různých formách anebo z rostlinných olejů.

Za všechno, za co jí vděčíme, si příroda zaslouží vděk a ohleduplnost. Naše produkty jsou 100% biologicky odbouratelné, takže s nimi můžete bez obav prát nebo umývat v přírodě a odpadní vodou poté zalít třeba svou okrasnou zahradu. Prací prášky a gely TIERRA VERDE jsou vhodné i na praní oblečení a plen pro nejmenší děti a alergiky.

O Ecogarantie

Dlouho jsme zvažovali, zda se zapojit do některého ze systémů ekologické certifikace. Uvědomovali jsme si, že je to jednodušší pro orientaci obchodních partnerů i zákazníků. Zároveň jsme ale vnímali, že tato osvědčení a s nimi spojené kontroly pracují s naším strachem z podvodu a zneužití. My se ale snažíme vytvářet nový prostor, který takovými obavami nebude deformovaný.

Proto jsme se vědomě rozhodli raději vysvětlovat, proč věci děláme, jak je děláme. Proč používáme určité suroviny, ale jiným se vyhýbáme. Snažíme se být co nejvíce transparentní, aby se každý mohl sám rozhodnout, zda jsou naše práce a výrobky v souladu s jeho pohledem na svět.

Na základě dotazů a ohlasů od obchodních partnerů i spotřebitelů jsme se v roce 2019 rozhodli nechat certifikovat naše stěžejní drogistické a později i nové kosmetické produkty. Obdržely mezinárodně uznávaný certifikát Ecogarantie, který zaručuje, že splňují přísné ekologické požadavky:

  • Jsou bezpečné a šetrné vůči životnímu prostředí i zdraví spotřebitele.
  • Mají minimální ekologickou stopu (suroviny, energie výroba, obaly, doprava).
  • Obsahují kvalitní suroviny, které pocházejí z obnovitelných zdrojů (pokud je to možné).
  • Nenajdete v nich ropné produkty ani GMO.
  • Použití stabilizátorů, emulgátorů a konzervačních látek je přísně regulováno.
  • Všechny rostlinné výtažky jsou stoprocentně organické.
  • Produkty musí být zcela biologicky rozložitelné.
  • Nejsou testované na zvířatech.
  • V průběhu celého výrobního procesu jsou dodržována lidská práva a zaměstnanci nesmí být jakkoliv diskriminováni.
  • Obal musí informovat o potenciálních nebezpečích týkajících se použitých látek.

Certifikace je zcela nezávislá, dodržování podmínek kontrolují externí certifikační organizace. Více o tomto belgickém certifikátu s dvacetiletou tradicí se dočtete na https://ecogarantie.eu/.

Pomôžme si zdieľaním

a nezabudnite – máte to vo vlastných rukách.

Facebook
Instagram
© 2020 Tierra Verde, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 
Obchodné podmienky