JAK UCHOVÁVAT ZELENINU DÉLE ČERSTVOU A VYHNOUT SE TAK ZBYTEČNÉMU PLÝTVÁNÍ?  

Průměrný Čech vyhodí ročně až 25 kilogramů potravin a největší část z nich jsou právě ovoce a zelenina. Abyste nemuseli nakupovat často, přitom minimalizovali plýtvání a užili si čerstvé zeleniny co nejdéle, tak můžete používat Kapsy na uchovávání zeleniny.

Z NAŠEHO ESHOPU

Naše výrobky, které vám pomohou uchovávat zeleninu co nejdéle čerstvou:

  • KAPSY NA UCHOVÁVÁNÍ ZELENINY Z BAMBUSU A BIOBAVLNY
Do e-shopu

Jak uchovávat zeleninu déle čerstvou

Naše Kapsy z biobavlny a bambusového froté, které jsou nejen ušity, ale i kompletně utkány v České republice, jsou unikátním kapesním sklepem. Bambusové froté vyniká schopností vázat vodu a díky tomu jsou kapsy skvělé pro uchovávání čerstvé zeleniny. Zelenina se na rozdíl od plastových sáčků nezapaří a vydrží svěží mnohem déle.

Kapsy, které vyrábíme ve dvou velikostech, pojmou i pořádnou hlávku salátu nebo zelí. Určitě doporučuji vyzkoušet i na mrkev, celer, kedlubny, brokolici, řepu, okurky, pórek a další vaši oblíbenou zeleninu.

 Jak kapsy používat?

01

Kapsu namočíme

Kapsu namočíme do vody a vyždímáme tak, aby zůstala vlhká, ale nekapala z ní voda.

02

Zeleninu očístíme

Zeleninu očistíme, ale nekrájíme. Je tak nejen připravena rovnou ke konzumaci, ale zároveň i zabráníme znečištění kapsy.

03

Zeleninu vložíme do kapsy

Zeleninu vložíme do kapsy a dáme do lednice nebo na jiné chladné místo.

04

Kapsy udržujeme mokré

Kapsy je potřeba udržovat mokré. Podle potřeby tedy zeleninu průběžně kontrolujeme a kapsu znovu navlhčíme

A ještě doporučení k samotnému nakupování zeleniny

  • SÁČKY NA NÁKUP NEBO UCHOVÁNÍ POTRAVIN

Na nákup ovoce, zeleniny, pečiva a dalších nebalených potravin můžete opakovaně používat plátěné a síťované sáčky. Jsou dostupné v mnoha velikostech a výhodných sadách a vhodné jsou nejen pro nákupy, ale i na uchovávání potravin. A navíc jejich používáním ušetříte spoustu jednorázových plastů. 

Co je velkou výhodou všech těchto sáčků je možnost všechny sáčky vyprat. Doporučujeme prát  na 60°C, protože praní na 40°C (případně nižší) je z hlediska likvidace bakterií a virů neúčinné. Ideálně je dobré při praní přidat PUER a bezpečně je tak vydezinfikovat pro další použití. 

Do e-shopu

KAPSY NA UCHOVÁVÁNÍ ZELENINY A SÁČKY PRO BEZOBALOVÉ NAKUPOVÁNÍ najdete v našem e-shopu

KAPSY NA UCHOVÁVÁNÍ ZELENINY Z BAMBUSU A BIOBAVLNY
Do e-shopu
SÁČKY A TAŠKY Z BIOBAVLNY – PRO BEZOBALOVÉ NAKUPOVÁNÍ
Do e-shopu
01

Prevencia vo vlastných rukách

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

01

Prevencia vo vlastných rukách

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.


Pomozte sdílením

a pamatujte – máte to ve vlastních rukou.

Facebook
Instagram
© 2020 Tierra Verde, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Obchodní podmínky